Datencenter

Palermo Ladies Open

Spielplan

1. Runde
Montag, 03.08.2020
16:00
Niederlande
Arantxa Rus
A. Rus
0
1
2
Kroatien
Donna Vekić
D. Vekic
2
6
6
16:00
Deutschland
Laura Siegemund
L. Siegemund
2
6
6
Rumänien
Irina Begu
I. Begu
0
3
4
17:30
Italien
Sara Errani
S. Errani
2
7
1
6
Rumänien
Sorana Cirstea
S. Cirstea
1
5
6
4
18:05
Slowenien
Polona Hercog
P. Hercog
0
6
3
Italien
Elisabetta Cocciaretto
E. Cocciaretto
2
7
6
20:20
Russland
Ekaterina Alexandrova
E. Alexandrova
2
5
6
6
Frankreich
Kristina Mladenovic
K. Mladenovic
1
7
0
1
20:45
Italien
Jasmine Paolini
J. Paolini
2
5
6
6
Russland
Daria Kasatkina
D. Kasatkina
1
7
4
4
22:50
Ukraine
Dayana Yastremska
D. Yastremska
2
6
6
Spanien
Sara Sorribes Tormo
S. Sorribes
0
3
4
Dienstag, 04.08.2020
00:30
Tschechien
Kristyna Pliskova
Kr. Pliskova
2
6
6
Griechenland
Maria Sakkari
M. Sakkari
0
4
4
16:00
Slowenien
Kaja Juvan
K. Juvan
2
1
7
6
Tschechien
Marketa Vondrousova
M. Vondrousova
1
6
5
4
16:00
Belarus
Aliaksandra Sasnovich
A. Sasnovich
2
6
6
Belgien
Elise Mertens
E. Mertens
0
4
1
16:00
Slowenien
Tamara Zidansek
T. Zidansek
1
6
4
4
Frankreich
Oceane Dodin
O. Dodin
2
2
6
6
17:40
Belgien
Kirsten Flipkens
K. Flipkens
0
4
2
Italien
Ludmilla Samsonova
L. Samsonova
2
6
6
18:45
Kroatien
Petra Martic
P. Martic
2
6
6
Belgien
Alison van Uytvanck
A. van Uytvanck
0
0
3
18:45
Schweden
Rebecca Peterson
R. Peterson
0
2
1
Frankreich
Fiona Ferro
F. Ferro
2
6
6
20:10
Italien
Camila Giorgi
C. Giorgi
2
7
6
Schweden
Rebecca Peterson
R. Peterson
0
5
4
22:05
Estland
Anett Kontaveit
A. Kontaveit
2
6
6
Rumänien
Patricia Tig
P. Tig
0
3
3
Achtelfinale
Mittwoch, 05.08.2020
16:00
Russland
Ekaterina Alexandrova
E. Alexandrova
0
5
2
Frankreich
Fiona Ferro
F. Ferro
2
7
6
18:05
Italien
Jasmine Paolini
J. Paolini
0
0
2
Belarus
Aliaksandra Sasnovich
A. Sasnovich
2
6
6
19:30
Italien
Sara Errani
S. Errani
2
3
6
6
0
Tschechien
Kristyna Pliskova
Kr. Pliskova
1
6
4
3
0
22:00
Italien
Elisabetta Cocciaretto
E. Cocciaretto
2
6
6
Kroatien
Donna Vekić
D. Vekic
0
2
4
Donnerstag, 06.08.2020
16:00
Estland
Anett Kontaveit
A. Kontaveit
2
3
6
6
Deutschland
Laura Siegemund
L. Siegemund
1
6
2
2
18:35
Kroatien
Petra Martic
P. Martic
2
5
6
6
Italien
Ludmilla Samsonova
L. Samsonova
1
7
4
2
21:20
Italien
Camila Giorgi
C. Giorgi
2
3
6
6
Slowenien
Kaja Juvan
K. Juvan
1
6
2
4
23:40
Ukraine
Dayana Yastremska
D. Yastremska
2
6
6
Frankreich
Oceane Dodin
O. Dodin
0
2
4
Viertelfinale
Freitag, 07.08.2020
16:00
Kroatien
Petra Martic
P. Martic
2
7
7
Belarus
Aliaksandra Sasnovich
A. Sasnovich
0
6
6
18:35
Estland
Anett Kontaveit
A. Kontaveit
2
6
4
6
Italien
Elisabetta Cocciaretto
E. Cocciaretto
1
1
6
1
20:45
Frankreich
Fiona Ferro
F. Ferro
2
6
6
Italien
Sara Errani
S. Errani
0
4
1
22:25
Ukraine
Dayana Yastremska
D. Yastremska
1
6
6
3
Italien
Camila Giorgi
C. Giorgi
2
4
7
6
Halbfinale
Samstag, 08.08.2020
17:00
Kroatien
Petra Martic
P. Martic
0
2
4
Estland
Anett Kontaveit
A. Kontaveit
2
6
6
18:45
Frankreich
Fiona Ferro
F. Ferro
2
2
6
7
Italien
Camila Giorgi
C. Giorgi
1
6
2
5
Finale
Sonntag, 09.08.2020
19:30
Estland
Anett Kontaveit
A. Kontaveit
0
Frankreich
Fiona Ferro
F. Ferro
0